Головна » 2020 » Січень » 23 » УРА!!! У нас знову працює гурток Пласту, запрошуємо усіх бажаючих.
16:27
УРА!!! У нас знову працює гурток Пласту, запрошуємо усіх бажаючих.

У нас знову працює гурток Пласту, запрошуємо усіх бажаючих.

«Пласт» — національна скаутська організація України. Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованнюукраїнської молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і провідників українського суспільства.

Пласт був створений у 1911 р., невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 р., у Львові пластуни склали першу Пластову присягу, Серед засновників організації були Іван ЧмолаОлександр Тисовський та Петро Франко. В основі назви «Пласт» є відповідник англійського «Scout» (розвідник), взятий за прикладом пластунів — козаків-розвідників.

Пластуни відзначилися своєю активною участю у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР у ХХ ст. і продовжують захищати кордони України на Сході в наш час. За час війни в АТО загинуло п'ятеро з відомих пластунів — Марко ПаславськийВіктор ГурнякЄвген ПодолянчукМикола Гордійчук, Андрій Білик. На сьогодні Пласт діє у восьми країнах світу (серед них Пласт у СШАПласт в АргентиніПласт у Канаді, Австралія, Велика Британія, Німеччина, Польща, Словаччина) та об'єднує пластунів України й української діаспори. На початок 2019 року Пласт в Україні об'єднує 8500 членів різного віку і таким чином є найбільшою молодіжною організацією України. Сьогодні 118 осередків Пласту діють у всіх областях України. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

Протягом року пластуни проводять понад 100 виховних таборів різної спеціалізації, організовують заходи соціально-культурного та виховного спрямування, серед яких поширення Вифлеємського Вогню Миру, День Пластуна, Благодійний вечір Пласту та інші.

Переглядів: 53 | Додав: sashukmal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar