Головна » 2018 » Грудень » 23 » Свято Андрія Первозванного
18:57
Свято Андрія Первозванного

Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на убережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці - Києва.
Хоча Андрій Первозванний  християнський святий, але в народі традиції, звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: гадання на майбутню долю, заклинання.
В народі ще це свято називають Калитою. Воно вважається парубочим святом, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись про свою долю. За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, розповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили. 
Андріївські вечорниці – одне з традиційних і улюблених свят в Корецькому районному будинку школярів. Під час вечорниць учасники фольклорного гуртка знайомлять присутніх із звичаями і обрядами цього давнього свята. Одне із важливих завдань гуртківців – задіяти до участі у вечорницях батьків, бабусь, дідусів, вчителів, друзів. Запрошені беруть участь в іграх, забавах, кусають калиту, їдять вареники, співають пісні, колядують.

Переглядів: 87 | Додав: sashukmal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar