Головна » Файли » Мої файли

Картка обліку ПД Соловей Ганна Василівна
22.01.2019, 01:47

Автор досвіду: Соловей Ганна Василівна, керівник гуртків.
Адреса досвіду: Корецький районний будинок школярів.
Досвід затверджено науково-методичною радою Будинку школярів (протокол №4 від 28.05.2013р.)

Провідна ідея та сутність досвіду:
В умовах національно-культурного відродження України особливої актуальності набуває виховання особистості із сформованими національно-патріотичними почуттями, ціннісним ставленням до мистецтва та актуальних надбань українського народу, рідного краю та світових культурних цінностей.
В основу розробки моделі компетентності вихованця гуртків художньо-естетичного напряму закладені компетенції, формування яких найбільш оптимальне на заняттях фольклорних гуртків.
Саме заняття фольклором сприяє вихованню у підростаючого покоління національних почуттів, національної самосвідомості. Гуртківці пізнають історію, обряди, традиції, емоційно їх переживаючи, краще розуміють національний характер.
Важливим елементом педагогічної діяльності в гуртках є діагностична діяльність з метою виявлення творчих здібностей дитини. З урахуванням отриманих результатів добираються індивідуальні, групові та колективні форми роботи з вихованцями.
Навчально-виховний процес у гуртках проводиться з урахуванням загальнодидактичних принципів: науковості та доступності змісту, систематичності й послідовності, диференціації, врахування індивідуальних особливостей вихованців, зв'язок навчання з життям, єдність освітніх, виховних та розвиваючих функцій навчання. Це особливо простежується при вивченні та практичному відтворенні свят народного календаря.
На заняттях гуртків використовуються методи організації та самоорганізації навчально-пізнавальної діяльності: словесні та наочні, практичні, відеометоди. 
Активно використовуються методи стимулювання і мотивації навчально-виховної діяльності: пізнавальні ігри, навчальні дискусії, заохочення і судження.
При організації навчально-виховного процесу перевага віддається нетрадиційним заняттям: заняття-конкурс, заняття-подорож, заняття-казки, заняття-звіт і т.д.
Велика увага приділяється концертній діяльності вихованців.
Результативність досвіду: вихованці фольклорних гуртків володіють глибокими знаннями з історії традиційних свят народного календаря, вміннями зберігати та відтворювати народні звичаї та обряди. Гуртківці залучаються до пошуків та вивчення народних звичаїв, місцевих пісень, зібраних попередніми поколіннями, що формує у них такі риси, як працелюбність, відповідальність, гуманність, доброзичливість, активну громадську позицію.
ДОСЯГНЕННЯ  ВИХОВАНЦІВ: 
обласний  огляд-конкурс української естрадної пісні «Юна зірка» - 3  місце (2012р.); 
обласний огляд-конкурс «Поліські пересмішники» - 3 місце (2012р.); 
районний  етап обласного  етнофестивалю «Вифлиємська зірка» - 2 місце (2011р., 2012р.), 3 місце (2017р.); 
районний   огляд-конкурс української естрадної пісні «Юна зірка» - гран-прі (2010р.), 1,2 місця (2012р.); 
районний  огляд-конкурс  ведучих  та читців-гумористів  «Поліські пересмішники» -1 місце (2012р.).
ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ ПЕДАГОГА:
І етап  Всеукраїнського  конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних  навчальних закладів системи освіти в категорії «Навчальні програми» – переможець (2017р.);
ІІ етап  Всеукраїнського  конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних  навчальних закладів системи освіти в категорії «Навчальні програми» – лауреат  (2018р.).
Прогнозована результативність: підвищення рівня національної свідомості та самосвідомості, патріотизму гуртківців, їх громадянської і соціальної активності, рівня вихованості.
Форми поширення: досвід популяризується через розробку та реалізацію навчальних програм, розкритий у методичних розробках «З народного черпнувши джерела», «Вокально-хорове виховання дітей», «Сонце красне -  Калита», «Ой радуйся, земле!», «Перлини душі народної». Досвід пропагується на педрадах, семінарах-практикумах, висвітлюється у періодичній пресі.

Категорія: Мої файли | Додав: sashukmal
Переглядів: 72 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar