Головна » Файли » Мої файли

Картка обліку ПД Панчук Юрій Віталійович
22.01.2019, 01:33

Автор досвіду: Панчук Юрій Віталійович, керівник гуртків.
Адреса досвіду: Корецький районний будинок школярів.
Досвід затверджено методичною радою Будинку школярів (протокол №4 від 29.05.2015р.).
Провідна ідея та сутність досвіду:
Внаслідок посилення демократичних тенденцій у житті суспільства освітні системи, як його значущі складові, почали переносити акцент із масових педагогічних явищ на особистість дитини, вивчення можливостей і обставин її індивідуального розвитку, умов саморозкриття і самореалізащі людини на різних етапах її життєдіяльності.
Суспільство сьогодні потребує особистості, здатної на самовизначення
та самореалізацію, творчої, впевненої в собі, здатної змінити оточуюче життя на краще.
Безумовно, у формуванні особистості та її ідеалів прерогатива належить позашкільним навчальним закладам, адже саме тут створене якісне художньо-естетичне середовище, де діти мають можливість творчо розвиватися і виражати свою особистість через улюблену справу.
А тому, беручи за основу принципи позашкільної освіти і виховання Панчук Ю.В. у своїй практичній діяльності визначив для себе такі основні завдання:
- спрямувати творчу діяльність вихованців на формування у них соціально значущих компетенцій;
- сформувати у вихованців стійкий інтерес до авіа- та ракетомоделювання, орієнтувати їх на перетворення даного інтересу у професійний;
- дати гуртківцям необхідні знання, виробити в них потрібні уміння і навич¬ки, допомогти їм засвоїти технологічні процеси виготовлення складних моделей.
Виходячи з цього, зміст своєї діяльності керівник гуртків спрямовує на формування у гуртківців техніко-технологічних знань, розширення їх політехнічного світогляду, задоволення потреб юної особистості у вдосконаленні освіти з основ конструкторської, експериментальної та винахідницької діяльності, реалізації здібностей шляхом пошуку та розвитку вмінь, навичок технічного авіамоделювання.
Організація навчально-виховного процесу в авіамодельному та ракето- модельному гуртках передбачає не стільки виготовлення якоїсь авіамоделі на основі розробленої документації, а створення таких психолого-педагогічних умов, при яких гуртківець повинен думати, аналізувати та узагальнювати результати процесу своєї діяльності.
На заняттях гуртків педагог використовує різноманітні методи: словесні (пояснення, розповідь, бесіда, інструктаж), наочні (демонстрація виготовленої моделі), практичний (виготовлення схематичної моделі), застосовує різноманітні ігрові прийоми, спеціальні тренінги уяви, швидкості розумових процесів, образного мислення, невербального спілкування та інші.
Результативність досвіду: досвід є модифікаційним. Він характеризується високою результативністю. Вихованці Панчука Ю.В. є переможцями обласних та Всеукраїнських конкурсів, змагань.
Юрій Віталійович активно працює над реалізацією програми «Творча обдарованість». Серед його вихованців багато переможців різного рівня виставок,конкурсів, змагань: чемпіонат України з авіамодельного спорту – 2 та 3 місця (2013р.); Всеукраїнські змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту – 1 місце (2015р.), 3 місце (2016р.), 3 місце (2017р.);відкриті  обласні  змагання  учнівської молоді з авіамодельного спорту: 1 командне, два 1-х, чотири 3-х індивідуальних місця (2013р.), 1командне,  п’ять 1-их та  3-є  індивідуальні місця  (2014р.), 1 командне,  1-ше  та  два 2-их     індивідуальних  місця  (2015р.), 1 командне,  два 1-их, 3-є індивідуальні місця  (2016р.);  2 командне, 1, 3 та два 2-их  індивідуальних  місця (2017р.); 2 командне, два 1-их та два 2-их  індивідуальних  місця (2018р.); обласна виставка-конкурс  із технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» - 2 місце (2014р.).                
Юрій Віталійович багато працює над підвищенням свого професійного рівня. Він є автором методичних розробок: «Гумомоторна модель літака» (2013р.), «Модель планера F3K» (2014р.), «Модель класу F5J» (2016р.), «Технологія виготовлення моделі планера класу F1A» (2017р.), «Радіокерована модель планера з електричним двигуном» (2018р.). Бере участь в обласному конкурсі серед педагогів позашкільних навчальних закладів на кращі навчальні програми, навчально-методичні посібники та методичні розробки з науково-технічного профілю: учасник (2013р., 2014р.), 2 місце (2015р.), 1 місце (2016р.), 3 місце (2017р.), 1 місце (2018р.). 
Прогнозована результативність; підвищення у вихованців інтересу до авіа- та ракетомоделювання, орієнтація їх на перетворення даного інтересу у професійний.
Форми поширення досвіду: досвід роботи розкритий в методичних розробках «Крилатий пінопласт», «Лети, модель!», «Технологія виготовлення навчально-тренувальної моделі планера», «Гумомоторна модель F1G», «Гумомоторна модель літака».
Досвід популяризується на районних семінарах-практикумах керівників гуртків науково-технічної творчості, обласних семінарах керівників авіа- та ракетомодельних гуртків, методичних об’єднаннях, висвітлюється в пресі.


 

Категорія: Мої файли | Додав: sashukmal
Переглядів: 74 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar